Sherpa rallye 2014

Preteky horských nosičov na trase z Popradského plesa na Chatu pod Rysmi zatienili dve tragédie v doline.

 

S Jaroslavom Jindrom sme sa vlastne spoznali vďaka jeho filmu z preteku Dakar. Je to profesionálny kameraman, pracujúce pre Českú televíziu, cestuje po rôznych kútoch sveta a následne ich divákom predstavuje prostredníctvom relácie Na cestě. Ako sám po tomto víkende napísal, niekedy sa ľudské osudy prapodivne pretnú. Víkend s kamerou stávil vo Vysokých Tatrách a cieľom bolo nachytať pár zaujímavých obrázkov z preteku Sherpa rallye. "V piatok som spal na Chate pod Rysmi v jednej izbe s človekom, ktorý svojou prácou pred dávnymi rokmi spustil moju túhu po cestovaní (expedícia Hoggar, cesna na tisícdvestotrojke do

Nepálu, práca o M.R. Štefánikovi atď). Bol to známy slovenský horolezec a geograf František Kele. Na druhý deň na poludnie pri výstupe na Rysy po neskutočne zľadovateľom teréne tragicky zahynul, na mieste, ktoré tak miloval. Zhodou okolností v tom čase len o niekoľko stovák metrov nižšie zahynula iná slovenská turistka."

 

Jaro po návrate domov narýchlo zostrihal pár obrázkov z preteku a tiež zásahu leteckých záchranárov. Pekné video, hoci so smutným pozadí, si môžete pozrieť tu.

frage | internetové aplikácie © 2014 www.dohor.sk