Pretek psovodov a psov HZS

0-tý ročník bol zameraný na odskúšanie organizácie preteku takéhoto typu. Pretekalo sa na okruhu 15,5 km a pretekári absolvovali trať v priebehu 7 hodín.

8. novembra sa v Slovenskom raji uskutočnil 0-tý ročník  „Orientačno-pátracieho preteku psovodov a psov HZS“, ktorý zorganizovali figuranti HZS. 0-tý ročník bol zameraný na odskúšanie organizácie preteku takéhoto typu. Okruh mal dĺžku 15,5 km a pretekári absolvovali trať v priebehu 7 hodín. Psovodi a psy boli hodnotení v piatich disciplínach: vyhľadávanie špeciálnych pachov, poslušnosť, časovka, vyhľadávanie figurantov v sektoroch s využitím vyhľadávacích prístrojov GARMIN-ASTRO a kynologickým kvízom. Na trati psovodi spolu so svojimi psami prekonávali atypické prekážky v roklinách a absolvovali 2 krát zlaňovanie so psom.

Preteku sa zúčastnili príslušníci z Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, Slovenského raja, školiaceho strediska, Strediska lavínovej prevencie a dobrovoľní príslušníci HZS.

My sme sa boli na pretek pozriež a vyrobili sme z neho krátke video. Ako to celé prebehlo a čo všetko museli psy a psovodi zvládnuť si môžete pozrieť už teraz. Nezabúdajte, že každým nákupom v našom eshope, podporujete vznik podobných videí a fotografií zachatávajúcich prácu horských záchranárov, za čo vám veľmi pekne ďakujeme.

 

frage | internetové aplikácie © 2014 www.dohor.sk