Čo pod stromček horalovi?

Ste v situácii, že neviete, čím potešiť? Skúste mrknúť sem.

„Keď ja neviem, čo ti mám kúpiť na Vianoce.“ Určite ste takúto vetu niekedy počuli. V mojom prípade ju nechápem už dlhé roky. Pravdepodobne neexistujú záujmy a koníčky, pri ktorých by bolo potrebné toľko jednoduchých a často veľmi lacných maličkostí ako pri horských športoch. Ja viem, ja viem... keď ono je to všetko také drahé. Drb! Mikina s nápisom I Love New York za 29,90,-.  Važec, Važec, kde to je?

Takto sa premrhá (často aj predraží) kopa príležitostí niekoho skutočne potešiť. Začnem len takou lekárničkou do hôr, nebude to lepší darček ako sveter? Alebo trebárs nožík či jednoduchá píšťalka. Ozaj. Kto z vás má píšťalku? Drobunká vecička za pár centov v maličkom vrecúšku môže niekde rozhodnúť o tom, či sa ten na kom vám záleží, vráti domov. Alebo taká čelovka. Aj tí najskúsenejší horali sú v tme bezradní. Nemusíte si kúpiť práve túto našu, ak je to nad váš rozpočet, hoc svieti a funguje ozaj výborne a navyše by ste nás potešili :), slabšie funkčné značkové čelovky kúpite už za 15eur. 
Pokiaľ váš blízky lezie, nič nepokazíte expreskou, s ktorou sa veselo vleziete do 15eur. Je to veľa? Tak plochú slučku, tých nie je nikdy dosť a 10eur vám vydá aj na dve. Dotyčný nelezie a bližší mu je skialp? Fakt je, že tam sú veci kúsok drahšie. No ak je obmedzený rozpočet, asi mi dá väčšina skialinistov za pravdu, že šiknúť sa môže všetko už spomenuté a navyše, taký lep na pásy za 15eur je lepší, ako tá najluxusnejšie zabalená kozmetická kazeta od Avonu. Chcete obetovať trošku viac? Palice, lavínová sonda, lopata, celý set alebo batoh? Vo svete horalov sú možnosti takmer neobmedzené. Dajte si tú námahu, urobte niekomu naozaj radosť a nerozhádžte peniaze v obchodoch s kozmetikou a oblečením len preto, lebo ste nevedeli, čo kúpiť.

frage | internetové aplikácie © 2014 www.dohor.sk